Yaşam

HİZMETLİ OLARAK GİRDİĞİ OKULA ÖĞRETMEN OLDU

İsmet Çam’ın başarı hikâyesi, okumanın yaşı olmadığını gösterdi. Maddi imkânsızlıklar yüzünden ortaokuldan sonra eğitimine ara veren Çam, hizmetli olarak girdiği Kadirli Ticaret Meslek Lisesi’ne ücretli öğretmen oldu. Lise ve yüksekokulu bitiren Çam’ın şimdiki hedefi çalıştığı liseye kadrolu öğretmen olarak atanmak.

Osmaniye’nin Kadirli ilçesindeki bir okulda hizmetli olarak işe başlayan İsmet Çam, büyük bir başarı örneği göstererek çalıştığı liseye ücretli öğretmen oldu. Lise ve yüksekokulu tamamlayarak aynı okulda önce memur olan Çam daha sonra ücretli öğretmenlik yapmaya başladı. Başarılı oldukça kendisine olan güveninin arttığını belirten Çam, şimdiki hedefinin eğitim fakültesini kazanıp okula kadrolu öğretmen olarak atanmak olduğunu söyledi.

1984 yılında Kadirli İmam Hatip Lisesi’nin orta bölümünden mezun olan Çam, çok istemesine rağmen hayat şartlarının zorluğu yüzünden eğitimine devam edemediğini söyledi. Mezuniyetten üç yıl sonra Ceyhan Milli Eğitim Müdürlüğü kadrosunda hizmetli olarak çalışmaya başlayan Çam, içindeki okuma isteğinin ağır basması sonucu açık liseye kayıt yaptırdığını anlattı. Çok çalışarak 1993 yılında liseyi bitirdiğini belirten Çam daha sonra Kadirli Ticaret Meslek Lisesi’ne hizmetli olarak atandığını ifade etti. Hizmetli olarak görev yaptığı okuldaki öğrencileri gördükçe içindeki okuma isteğinin sürekli arttığını aktaran Çam, şunları kaydetti: “Bu arzunun beni motive etmesi sayesinde 2005 yılında görevde yükselme sınavına girerek, kazandım. Bunun üzerine hizmetli olarak görev yaptığım Kadirli Ticaret Meslek Lisesi’ne bu sefer veri hazırlama kontrol İşletmeni unvanıyla memur olarak atandım.” Çam, başarılı oldukça kendisine olan güveninin arttığını belirterek bu sayede hedefini daha da yükselttiğini söyledi. Bu doğrultuda üniversite sınavlarına hazırlandığını anlatan Çam, 2007 yılında Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Kadirli Meslek Yüksekokulu Vergi Uygulamaları Muhasebe Bölümü’nü kazandığını dile getirdi. Bu bölümden geçen yıl mezun olduğunu belirten İsmet Çam, başvuruda bulunarak memur olarak çalıştığı okulda ’Bütçeleme ve Sermaye Piyasaları’ dersine ücretli öğretmen olarak girmeye başladığını söyledi.

Çam, eğitim-öğretim yılının ilk yarısındaki öğretmenlik görevi süresince çok farklı bir deneyim yaşadığını, öğretmenlik gibi kutsal bir sorumluluğu üstlenmenin kendisini mutlu ettiğini vurguladı. Öğretmenliği çok sevdiğini anlatan İsmet Çam, “Şimdiki hedefim eğitim fakültesini kazanıp kadrolu öğretmen olarak atanmak.” dedi. Kadirli Ticaret Meslek Lisesi Müdürü Hakan Durmuşoğlu da Çam’ın ders verdiği sınıflardaki öğrencilerin çok başarılı olduğunu belirterek kendisinin herkes için örnek bir kişi olduğunu ifade etti.

Kaynak: Kigem.com

Yazdır

Yazar hakkında

Fatih Pınar

Yorum yap