LGS Danışmanına Sorun

LGS sınavı hakkındaki LGS danışmanı tarafından cevaplanmasını istediğiniz sorularınızı aşağıda yorum kısmında sorabilirsiniz.

16 yorumlar

 • Sevgili Oğuz,
  Sınava istediğin kalemle girebilirsin. Ancak yanında yedek kalem bulundurmanda yarar var. Başarılar.

 • Oğuz sınava sadece ÖSYM tarafından verilen kalemle girebilirsin. LGS danışmanı demek ki sınavlarda hiç görev almamış:)

  • Sevgili Oğuz,
   Herkesi dikkate alma. Hele bilgisi olmadığı konularda fikri olanları hiç dikkate alma.

   LGS ÖSYM tarafından değil MEB tarafından yapılıyor. ÖSYM’nin vereceği kalemi kullanmak istersen niteliksiz bir lisede 4 sene okuyarak bekleyebilir ve TYT-AYT sınavlarında kullanabilirsin.

 • Oğuz sınava sadece ÖSYM tarafından verilen kalemle girebilirsin. LGS danışmanı demek ki sınavlarda hiç görev almamış:) Fakat site güzel tebrik ederim. Faydalı bilgiler var.

  • Zorluk ve kolaylık göreceli kavramlardır. Geçen yıl 565 öğrencinin hiç yanlış yapmadığı düşünüldüğünde kolay denilebilir. Ancak 8. Sınıf öğrencilerinin en iyi %10’luk dilimi için hazırlandığı düşünüldüğünde diğer öğrencilere zor geldiği de açıktır. Sorular uzun, birden fazla kazanımı ölçebiliyor ve ezbere değil muhakemeye dayalı. Başarılar dilerim.

 • Sevgili Bilgesu,
  Her öğrencinin kendini iyi hissettiği dersler farklıdır. Önce hangi dersi çözeceğine karar vermek için önemli olan kendini iyi tanıman.
  Girdiğin deneme sınavları bunun için var. Denemelerde farklı sıralamaları deneyerek senin için en iyi olanı bulabilirsin.
  Başarılar.

  • Kaç puanla fen lisesine gidilebileceği liseye, şehre, sınava ve yanlış yapılan branşlara göre değişmektedir. Pek çok Anadolu Lisesi bazı fen liselerinden daha yüksek puanla öğrenci alıyor.

   2019 yılında bazı okullara sadece tam puanlı öğrenciler girebildi. Örneğin Ankara Fen Lisesine 2018 yılında 4 yanlışı olan öğrenci girebilirken 2019 yılında sadece 1 sözel yanlışı yapanlar girebildi.
   Ancak genel olarak bakıldığında %5’lik dilime kadar öğrenci alan fen liseleri olduğu söylene bilir.
   Başarılar.

 • lgs kazık gibiydi bu sene kolay gibi gözüküyor fakat yanlışlarınız çok çıkabilir ben son anda fen lisesine girebilidim %7 lik dilimle çok çalışmalısınız iyi çalışmalar 🙂

  • LGS’den aldığınız puanın üniversite sınavı puanına bir etkisi yok. LGS gideceğiniz liseyi, gideceğiniz lisede alacağınız eğitim de üniversite sınavı puanınızı etkiler.

Yorum yap