Editörün Seçtikleri Yaşam

Cyclist: Bisiklet Dünyasında Bir Dergi

Cyclist

Bisiklet dergiciliğinde üç yılını dolduran  Cyclist  Türkiye dergisi, kendi alanında büyük bir boşluğu dolduruyor. Bisikletseverler tarafından ilgiyle takip edilen dergi, bu ay 36. sayısıyla biz okuyucularıyla buluşmaya hazır. Bisiklete olan ilginin ülkemizde güç geçtikçe artmasıyla bu alanda ihtiyaç olan yazılı dokümanlara özellikle dergiye ihtiyaç olmuştur. Bu açığı kapatma adına büyük bir eksiği dolduran Cyclist dergisi ekibine -editöründen, yazarına, fotoğrafçısından muhabirine- teşekkür ediyoruz.

Bisiklet dünyası ile ilgili Türkiye ve dünyadaki gelişmeleri takip edip bizlere en güzel şekilde aktardığı için okunmayı hak ediyor.

Her ay ödüllü bulmacası da olan dergi, bulmacayı çözüp info@cyclistmag.com.tr adresine e-posta yoluyla gönderen 150 kişiye hediye veriyor. Tabii ki sorular bisiklet ve bisiklete konu olan haberlerle ilgili. Bu ayki hediye kışlık boyunluk.

Bu ay öne çıkan bölümde kadın bisikletleri ele alınıyor.

Bisiklet ve performans öne çıkan konulardan bir diğeri.

Kışın gidilebilecek antrenman rotaları Sinan Çakmak’ın yazısı ve Tarık Gül’ün fotoğraflarıyla bizi bu konuda bilgilendiriyor.

Tırmanış yazısı ile İrfan Türetgen yokuşları dize getirin diyor.

Cyclist Türkiye, Mosso MTB turu kapsamında Bursa’da bisikletçilerin yaşadıkları anlatılıyor.

Sektör bölümünde ise Cycleurope Türkiye pazarına, Peugeot, Gitane, Tetra, Tec ve Spectra markaları ile giriş yapıldığından bahsediliyor.

Şehir Rehberim bölümünde ise bir İstanbul turu yapılmakta.

Dosya bölümünde ise Cyclist, hiçbir yere gidemeyen makinelerdeki son geliştirmeleri soruşturuyor.

Ve son olarak “Bisikletçi Olmak” yazısıyla Ahmet Akdilek bize bisikletçi olmak nedirin cevapları ile ilgili bilgiler veriyor.

Yazdır

Yazar hakkında

Süleyman Kara

Öğrenci ve öğretmenlere faydalı olmak için onlara kaliteli edebiyat sitesi olan edebiyat sultanını sundum.

Yorum yap