Kitap Tanıtımları

ÜŞENME ERTELEME VAZGEÇME

Başarılı Öğrencinin Motivasyon Kitabı

Değerli okurlarımız; sitemizde zaman zaman kitap tanıtımları yapmaktayız. Kitap tanıtımları yapma amacımız o kitabı okumamış olan okuyucularımıza fikir vermektir. Genelde tanıtımlarda iki format kullanılmaktadır. Fikir kitaplarını tanıtırken kitaptan bazı tespitleri sunmaktayız, teknik yönü ağır basan kitaplarda ise, kitaplar hakkında görüşlerimizi sunmaktayız.

Yazar, Ahmet Yıldız’ın üşenme erteleme vazgeçme kitabında da pratik  bilgiler fazla olması nedeniyle, kitaptan tespitler yapmak yerine; kitap hakkında düşüncelerimizi sunmaya gayret edeceğiz.

Yazar, Ahmet Yıldız üşenme erteleme vazgeçme isimli kitabında öğrencilerin okul hayatında başarılı olmaları için neler yapılması gerektiğini anlatmıştır. Öğrencilere çok faydalı olacak bir eserdir. Yetişkinler için ‘’Öğrencilik yıllarımda keşke ben de böyle bir eser okusaydım çok daha başarılı olabilirdim.’’ denebilecek türden bir kitaptır.

Kitabı okuyup bitirdiğimizde:

okul başarısı, başarısızlık nedenleri ve başarısızlığı nasıl başarıya dönüştürebileceğimizi,

Ders çalışmak için kendimize gerekli olan isteği ve bu isteği pratiğe dönüştürebilecek iradeyi nasıl kazanabileceğimizi,

Başarılı olabilmek için gerekli olan inancı nasıl geliştirebileceğimizi,

Bilinçaltının nasıl başarıya programlanabileceğini,

İnsanlara hayır diyebilmeyi,

Nasıl özgüven sahibi olmamız gerektiğini,

Duyguları kontrol altına almayı,

Başarılı insanların hayatlarından kesitler görerek, nasıl başarılı oldukları hakkında fikir yürütebilmeyi,

Bizleri motive edecek konuların neler olduğunu,

Beynimizden geçen düşüncelere nasıl hakim olabileceğimizi öğrenme imkanına sahip olabileceğiz.

Bunların dışında kitapta, hedef belirleme, irade geliştirme, olaylara farklı bir bakış açısıyla bakma yani yeniden çerçeveleme, inanç geliştirme, karar verme, duygularımız ve duygu kontrolü, girişimcilik ve teşebbüs etme gibi konularda da çok değerli fikirler bulabilirsiniz.

Değerlendirme: Üşenme erteleme vazgeçme isimli kitabında yazar Ahmet Yıldız, gerçekten de bilgileri çok anlaşılır bir şekilde pratiğe dökmüştür. Kitapta yerli ve yabancı pek çok düşünürün sözlerini de okuyabilirsiniz.  Öğrencilerimizin defalarca okumasının çok faydalı olacağını düşünmekteyiz. Çok motive edici ve faydalı bir eserdir.

edebiyatsultani.com

Yazdır

Yazar hakkında

Fatih Pınar

3 yorumlar

  • Bir öğretmenin ne kadar iyi olabileceğini gösterdiğiniz için teşekkürler

  • Her zaman yaptığım şey in daha da farkına vardım bu yazımızda dolayı teşekkürler

Yorum yap