Eğitimle İlgili Yazılar

Hayalin İçin Şimdi Çalış: Asla Vazgeçme!

Her sınav, bir hedefin adımıdır ve o hedef, en çok istediğin şey olabilir. Belki de hayalin, iyi bir liseye ya da bir üniversiteye girmek, sevdiğin bir meslekte başarılı olmak ya da kendi alanında bir iz bırakmaktır. O zaman şu sözü aklından çıkarma:

“En çok istediğin şeyden, şu an istediğin şey için asla vazgeçme.”

Hayalinin Büyüklüğüne İnan:
Her zorlu dönemde, hayalinin ne kadar büyük olduğunu hatırla. O büyük hedefe ulaşmak için şu anki zorluklar aşılması gereken küçük engellerdir. İnandığın hayalin peşinden gitmeye devam et.

Zorluklar, Güçlenme Yollarıdır:
Sınav hazırlığı, zorlukların üstesinden gelme sürecidir. Bu süreç, sana güç, dayanıklılık ve direnç kazandırır. Zor anlarda pes etme, çünkü güçlü olmak, hayalini gerçekleştirmenin anahtarıdır.

Her Çaba, Bir Yatırımdır:
Şu anki çaban, geleceğini şekillendirmek adına bir yatırımdır. Her dakika, her çalışma, çözdüğün her soru hedefine bir adım daha yaklaşmanı sağlar. Unutma, bu çaba sana gelecekte büyük faydalar sağlayacak.

Şu Anki Çabaların, Geleceğin İçin: Belki de şu anki çabalarının karşılığını anında görmüyorsun, ancak unutma ki istediğin şey ya da daha iyisi bu sürecin sonunda seni bekliyor. Şu anki fedakarlıkların birer tohumdur. Toprağa atılan her tohum içinde koca bir meyve ağacı barındırır. Haydi o tohumu at!
Yazdır

Yazar hakkında

Dr. Mehmet Nuri Öztürk

Eğitim üzerine düşünceler, Yenilikler, Eğitim Uygulamaları, Eğitimde İyi Örnekler, Öğretmen Eğitimi, Öğrenme, Etkili Öğrenme, Hızlı Okuma, LGS sınavı, Verimli Ders Çalışma, Eğitimde Mobil Araçların ve Sosyal Medyanın Kullanılması konularında yazar.

Yorum yap